ZlatýINGOT.cz

 • souhrn článků
 • srovnání prodejců
 • Archiv článků o zlatě - víme, kde se o zlatě psalo!

  všechny články o zlatě

  sputniknews.comRusko v době hrozící krize amerického dolaru navyšuje rezervy zlata

  nadpis20. 3. 2016 • Globální zlatá horečka, vedená Ruskem, které diverzifikuje své devizové rezervy, je správná věc, protože hodnota amerického dolaru se snižuje, řekl generální ředitel společnosti Euro Pacific Capital Peter Schiff.

  2 minuty čtení na sputniknews.com

  sputniknews.comRusko pod tlakem sankcí předběhlo Čínu a stalo se 5. největším držitelem zlata

  nadpis20. 3. 2016 • Centrální banka Ruska oznámila nákup 8,5 milionů trojských uncí zlata v období od ledna do listopadu roku 2018. Současné zlaté rezervy banky tak činí 67,6 milionů zlata, Rusko se tak stalo pátým největším držitelem zlata po Spojených státech, Německu, Francii a Itálii.

  2 minuty čtení na sputniknews.com

  sputniknews.comPět nejdražších kovů, abyste věděli, čím byste se měli zásobit v případě nové krize

  nadpis20. 3. 2016 • Čím dál více ekonomů prohlašuje, že je před námi nová velká finanční krize. Odborníci stanovili špatnou budoucnost dolaru, státy se snaží zvětšit těžbu zlata a jeho zásoby. Něco se opravdu blíží? Zlato a stříbro však nejsou jedinými drahými kovy. I kdyby se nic nestalo, prostě se alespoň podívejte na seznam pěti nejdražších kovů světa.

  3 minuty čtení na sputniknews.com

  sputniknews.comZlato může vybuchnout v jakoukoli chvíli – expert

  nadpis20. 3. 2016 • Obavy z obchodní války mezi USA a Čínou vrhly stín na Wall Street a zpochybnily reputaci zlata jako bezpečného přístavu. Investor Peter Schiff je si jist, že zlato je na pokraji průlomu, píše RT.

  1 minuta čtení na sputniknews.com

  patria.czTýden technicky - Protnutí dvou průměrů na zlatě se zpožďuje, indexy může čekat výběr zisků

  nadpis4. 3. 2016 • EURUSDPřestože do týdne vstoupil lépe americký dolar, tak nezvládl své zisky udržet a jeho posílení se zastavilo těsně nad hodnotu prvního supportu.

  1 minuta čtení na patria.cz

  patria.czVítězem roku se prozatím stává… Zlato

  nadpis1. 3. 2016 • Žlutému drahému kovu se možná letos blýská na zlaté časy. Od počátku roku na trzích nic nezáří tak jasně jako právě zlato, které roste o více než 17 procent, a nákupy drahého kovu v únoru dále nabraly na tempu.

  1 minuta čtení na patria.cz

  novinky.czČeská koruna krytá zlatem? Dolar by stál 8000 Kč

  nadpis26. 2. 2016 • Pokud by stát chtěl, aby byla měna kryta jako v pradávných dobách hodnotou fyzického zlata, musela by se česká koruna znehodnotit tak, že by jeden americký dolar stál osm tisíc korun. Anebo by Česko muselo nakoupit do svých sejfů tři tisíce tun zlata.

  1 minuta čtení na novinky.cz

  mesec.czNejlepší způsoby, jak investovat do zlata bez nutnosti ho fyzicky vlastnit

  nadpis26. 2. 2016Zlaté certifikáty, deriváty a podílové fondy se zaměřením na zlato jsou jedny z možností, jak získat expozici do cenového vývoje tohoto drahého kovu.

  7 minut čtení na mesec.cz

  patria.czZlato pomalu ale jistě flirtuje s býčím trhem…

  nadpis23. 2. 2016Zlato od počátku roku silně těží z volatility na akciových trzích a v době jejich propadu se dere vzhůru. Právě díky vzestupu ceny zvláště v tomto měsíci se žlutý drahý kov blíží poprvé od roku 2013 býčímu trhu.

  1 minuta čtení na patria.cz

  novinky.czČeši vlastní v průměru necelý gram zlata, není to ani na snubní prstýnek

  nadpis17. 2. 2016 • Češi jsou sice finančníky považováni za spíše konzervativní spořivce sázející na jistoty, ale má to háček. Přestože za jednu z nejistějších hodnot v dobách, kdy začne být opravdu ouvej, se považuje zlato, mají Češi v průměru tak málo fyzického zlata, že to nevydá ani na zlatý snubní prstýnek.

  1 minuta čtení na novinky.cz

  patria.czTýden technicky - Ropa na nových minimech a zlato je vítězem týdne

  nadpis12. 2. 2016 • EURUSDDolar i tento týden odstartoval poklesem. K závěru týdne však dochází k mírné korekci. Euro nedokázalo uzavřít nad R1, kdy se tato úroveň stala významnou rezistencí.

  1 minuta čtení na patria.cz

  patria.czČerné zlato pláče, žluté radostí skáče

  nadpis11. 2. 2016 • Kam jinam schovat peníze, když trhy opět kolabují, než do bezpečných přístavů. Zlato tak dnes letí vzhůru takřka kosmickou rychlostí nad 1200 dolarů za trojskou unci.

  1 minuta čtení na patria.cz

  mesec.czNakupujte zlato a stříbro, nebude!

  nadpis11. 2. 2016 • Zapomeňte na další třídy aktiv, budoucností je zlato a stříbro, vyzýval v roce 2008 Michael Maloney v knize z Kiyosakiho edice poradců bohatého táty „Investujte do zlata a stříbra“.

  1 minuta čtení na mesec.cz

  patria.czZlatí býci zvyšují sázky, Goldman Sachs ale drahému kovu nevěří…

  nadpis9. 2. 2016 • Pondělní naprosto nečekaná rudá vlna, která spláchla akciové trhy, opět pomohla k růstu bezpečným přístavům a zlato nebylo výjimkou. Poprvé od loňského června se jeho cena vyšvihla dokonce nad 1200 dolarů za unci.

  1 minuta čtení na patria.cz

  mesec.czČím jsou dnes peníze kryty? Dluhem

  nadpis3. 2. 2016 • Bankovky kryté zlatem? Fikce… Rezerva v podobě zlatého pokladu? Přežitek. Pryč jsou ty časy, kdy se ještě prohlašovalo, že peníze jsou kryty zlatem.

  11 minut čtení na mesec.cz
  starší novější Archiv minulých let: 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002

  Články na téme zlato jsou agregovány automaticky z prostředí českého (případně slovenského) internetu. Celý článek o zlatě je vždy k dispozici na webu vydavatele (odkaz s doménou vydavatele je vždy pod citací z článku).