Zlato (oz) / USD
1 907,65
0,35 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Bank of America se dál drží prognózy 1700 dolarů za unci

Na konci minulého týdne se propadalo všechno. Akcie, ropa, zlato, americké vládní dluhopisy, japonský jen i švýcarský frank, včetně dolaru. Na trzích vypukla panika, nebylo nic, čeho by se dalo spolehlivě chytit. Přesto Bank of America nezměnila svou prognózu, podle níž se cena zlata bude na konci roku pohybovat na hranici 1700 dolarů za unci.

Analytik drahých kovů Bank of America Securities Michael Widmer uvedl, že poptávka po bezpečných rájích a klesající výnosy dluhopisů budou dál podporovat cenu zlata. Foto: iStock

Analytik drahých kovů Bank of America Securities Michael Widmer uvedl, že poptávka po bezpečných rájích a klesající výnosy dluhopisů budou dál podporovat cenu zlata. Pokud se koronavirus promění v globální pandemii, pak by se cena zlata měla tlačit ke 2000 dolarů za unci.

Nicméně také řekl, že šířící se virus by se mohl proměnit i ve významného nepřítele zlata, až infekce překoná svůj vrchol. „Je třeba mít na paměti, že náš růstový výhled nutně nemusí souviset s epidemií. Žlutý kov je podporován několika strukturálními, tedy dlouhodobějšími dynamikami.“

Místo epidemie věnuje Widmer víc pozornosti globálnímu růstu. „Obchodní válka mezi USA a Čínou dál ovlivňuje hospodářskou aktivitu. Stále probíhající konflikt posunul nejistotu světové hospodářské politiky na úroveň, která tu 30 let nebyla,“ sdělil Kitco News.

Widmer také zmínil, že nedávný pokles výnosu amerických vládních dluhopisů, kdy desetiletá referenční hodnota klesla na nové historické minimum na 1,29 %, bude pro cenu zlata podporou. Dalším faktorem bude pokračující dedolarizace centrálních bank rozvíjejících se trhů.

„Když to dáme dohromady, žlutý kov by neměl ztratit popularitu, byť rostoucí inflace může být účinnou brzdou.“

(rek)

 

Další z kategorie Zlato